home

Home / Informacje / O nas

O nas...
 

Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Twórczości Artystycznej im. Tadeusza Gronowskiego tworzą ludzie (artyści plastycy, nauczyciele), którym na sercu leży kształcenie artystyczne mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego. I to zarówno tych najmłodszych, tych w wieku szkolnym, jak i osób, które swoją edukację zakończyły już jakiś czas temu, ale pragną rozwijać swoje umiejętności w różnych dziedzinach sztuk plastycznych.
Stowarzyszenie działa od stycznia 2013 roku i w trakcie swej ponad 2-letniej działalności zrealizowało kilkadziesiąt projektów plastycznych i edukacyjnych (prowadzenie ponadgimnazjalnej szkoły plastycznej o uprawnieniach szkoły publicznej, półkolonie letnie dla dzieci, warsztaty dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, w tym nauczycieli).

 

W ramach swojej działalności statutowej, Stowarzyszenie w budynku dawnej Szkoły Podstawowej nr 25 w Sosnowcu-Klimontowie przy Klonowej 12, a także poza Sosnowcem, prowadziło następujące przedsięwzięcia:

 

  • Prowadzenie Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych dla absolwentów szkół podstawowych, w której nauka trwa 6 lat i kończy się egzaminami dyplomowym oraz maturalnym. Ukończenie szkoły uprawnia do używania tytułu zawodowego plastyk. Specjalności artystyczne: techniki graficzne, reklama wizualna, formy unikatowe, fotografia.
  • Prowadzenie Niepublicznego Liceum Plastycznego dla absolwentów gimnazjów, w którym nauka trwa 4 lata i kończy się egzaminami dyplomowym oraz maturalnym. Ukończenie szkoły uprawnia do używania tytułu zawodowego plastyk. Specjalności artystyczne: techniki graficzne, reklama wizualna, formy unikatowe, fotografia.
  • Prowadzenie warsztatów i kursów oraz innych zajęć plastycznych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych w zakresie: projektowania tatuaży, fotografii (w tym srebrowej), shibori - druk na tkaninie, projektowania i wykonawstwa mozaiki szklanej oraz witrażu, malarstwa, scrapbookingu, projektowania graficznego, projektowania wnętrz, „ginących zawodów”, pracy z papierem czerpanym, malowania na kaflach i wiele innych.
  • Prowadzenie Galerii Sztuki „Klonowa 12” zarówno dla wystaw uczniów, nauczycieli, jak i mieszkańców – twórców profesjonalnych i amatorów.
  • Prowadzenie zajęć sportowych w ramach istniejącego od 1996 roku Uczniowskiego Klubu Sportowego „Plastyk”, w którym działają sekcje: tenis stołowy, narciarstwo alpejskie, aikido, piłka nożna, piłka siatkowa, sporty siłowe i fitness.